ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

23 listopada 2012 kolejny raz obchodziliśmy w naszej szkole urodziny pluszowego misia w ramach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Pluszowy Miś to zabawka, która towarzyszy dzieciom od wielu lat. Misiaczki towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku.

Są powiernikami dziecięcych tajemnic, ocierają łzy, pomagają zasypiać.

W tym wyjątkowym dniu w naszej szkole już od samego rana panowała radosna atmosfera. Dzieci z oddziałów rocznego obowiązkowego przygotowania przedszkolnego schodziły się do biblioteki szkolnej przynosząc ze sobą przeróżne „ misiowe” zabawki. Misie – maskotki miały rozmaite wielkości i kształty. W misiowej krainie dzieci mogły obejrzeć przygotowaną wystawę książek o misiach dostępnych w bibliotece szkolnej.

Na tych wyjątkowych urodzinach nie mogło zabraknąć bajki o misiu czytanej w ramach akcji „ Cała Polska czyta dzieciom”. W tym roku w rolę lektora wcieliła się cała Dyrekcja Szkoły, która przeczytała tekst „ Serduszko małego misia” autorstwa Agnieszki i Jakuba Chomiuków.

Wśród przygotowanych atrakcji znalazły się pamiątkowe zdjęcia

z ulubionymi maskotkami. Dzień upłynął ciekawie i wesoło.

Marta Olejnik

Hanna Królicka