Misterium Męki Pańskiej

w Domu Weterana Walki i Pracy

Dnia 26 marca 2013 roku na terenie Domu Weterana Walki i Pracy oraz dnia 27 marca 2012 roku na terenie naszej szkoły uczniowie kl. 2 , kl. 4 , kl. 5 i  kl. 6 pod opieką  :  ks. Marka Pruszkowskiego , ks. Michała Warchoła  , mgr Justyny Adamczyk , mgr Marzeny Kozioł

i mgr Izabeli Kiepas  przedstawili Misterium Męki Pańskiej . Za oprawę muzyczną odpowiedzialna była pani  mgr Agnieszka Tarnowska . Treść misterium stanowiły wydarzenia związane z męką , śmiercią i zmartwychwstaniem  naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa .

Cel przestawienia został osiągnięty . Nasi szkolni aktorzy , wprowadzili widzów  w atmosferę Triduum Paschalnego i Świąt Wielkanocnych , umilili świąteczne spotkania mieszkańców Domu Weterana Walki i Pracy oraz Dyrekcji , Grona Pedagogicznego , Pracowników i uczniów naszej szkoły .

Taka forma spotkań jest bardzo dobra , poprzez oglądane przedstawienie uczniowie przypomnieli , w jaki sposób Jezus Chrystus wykonał Boży plan zbawienia  . Widzowie uświadomili sobie , że zmartwychwstanie Chrystusa jest nie tylko prawdą , w którą wierzymy , ale i wydarzeniem , którego moc trwa i przemienia  życie  chrześcijan  . Zobaczyli też nowe możliwości patrzenia na trudne sytuacje , a przede wszystkim na własne cierpienie.  Barwne stroje i dekoracja pomogły  przenieść się do epoki , w której żył Jezus Chrystus .

Występ uczniów kl. 2 , kl. 4 , kl. 5 i kl. 6 był dla nich miłym doświadczeniem nagrodzonym  oklaskami , utrwalonym na zdjęciach .