Dzień Świętego Patryka

17 MARCA to narodowe święto Irlandczyków – Dzień Świętego Patryka. Tego dnia w naszej szkole również „zazieleniło się” w salach lekcyjnych. Uczniowie klas III wzięli udział w organizowanych przez p. Ingę Kaczmarczyk lekcjach języka angielskiego poświęconych prezentacji tradycji i obchodów Dnia Świętego Patryka. Większość uczniów ubrana była tego dnia na zielono a sale lekcyjne „rozkwitły” koniczynkami, flagami Irlandii, wizerunkami Św. Patryka oraz przebiegłego skrzata z irlandzkich legend. Dzieci poznały nowe słownictwo związane z symbolami Szmaragdowej Wyspy oraz brały udział w zabawach językowych. Wiele radości wywołała gra „w pogoni za leprechaunem” – skrzatem w zielonym kubraczku. Uczniowie mieli także okazję do posłuchania tradycyjnej irlandzkiej muzyki i poznania nazw charakterystycznych instrumentów.  Trzecioklasiści zaznajomieni zostali ze sposobami świętowania 17 marca w Irlandii, Wielkiej Brytanii czy Stanach Zjednoczonych dzięki czemu poszerzyli swoją wiedzę na temat kultury krajów anglojęzycznych.

Radosne święto i soczysta zieleń w salach wprawiła wszystkich w doskonałe humory!