PGE STACJA SPORT

- Świeć przykładem zarażaj energią!

Nasza szkoła przystępuje do pierwszej edycji projektu PGE STACJA SPORT - Świeć przykładem zarażaj energią! Obejmuje ona swoim zasięgiem 10 polskich miast, a w nich 300 szkół. To okazja dla 150 tysięcy uczniów do kontaktu z wybranymi dyscyplinami sportowymi

i szansa na znalezienie wymarzonego klubu. Program pomaga poznać bliżej interesującą dyscyplinę  sportową i znaleźć klub w swojej okolicy, gdzie może ją trenować. Udział w programie jest bezpłatny!

PGE Stacja Sport zaraża energią

w Białymstoku, Lublinie, Zamościu, Rzeszowie, Skarżysku- Kamiennej, Opolu, Bydgoszczy,
Radomiu, Kielcach i w Bogatyni.

Udział szkół w programie umożliwia wszystkim uczniom korzystanie

z platformy komunikacyjnej, gdzie znajdą informacje na temat wybranych dyscyplin sportowych oraz kluby sportowe w swoim mieście. Dodatkowo w pięciu wybranych szkołach w każdym z 10 miast zorganizowane zostaną spotkania z PGE Stacją Sport. W jeden dzień w roku szkolnym, w sali gimnastycznej powstanie, specjalnie na potrzeby akcji, 5 „stref sportowych”. W każdej ze stref uczniowie dowiedzą się na czym polega sport, który reprezentuje dana strefa, jakie cechy psychofizyczne predestynują do jej uprawiania oraz co najważniejsze – każdy uzyska informację, gdzie w swoim mieście może ten sport trenować.

Szczegóły pod adresem http://www.pgestacjasport.pl/