Spotkanie z policjantem dla dzieci ROPP

- uczymy bezpiecznie zachowywać się na drogach.

W miesiącu październiku Barbara Stanios i P aulina Płatos  na terenie szkoły   zorganizowały  spotkanie dla dzieci Rocznego Obowiązkowego Przygotowania Przedszkolnego- dzieci uczły się jak być bezpiecznym w drodze do szkoły i ze szkoły.

Z zasadami poruszania się  po  szlakach komunikacyjnych i zagrożeniami z tym związanymi  zapoznała dzieci policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Dzieci dowiedziały się m.in, którą stroną drogi należy się poruszać, jak prawidłowo zamocować odblaski oraz jak ważne jest ich noszenie gdy poruszamy się po zmroku oraz jak bezpiecznie przechodzić przez  jezdnię.Policjantka przypominała między innymi o tym, że przed przejściem na drugą stronę jezdni należy spojrzeć w lewo, w prawo, że należy korzystać ze specjalnie oznakowanych przejść dla pieszych i nie wolno bawić się w pobliżu ulicy.Ciekawym punktem spotkania był pokaz poprawnego przechodzenia przez jezdnię oraz kierowania ruchem drogowym przeprowadzony przez policjantkę, która wyjaśniła co oznaczają podstawowe gesty pokazywane przez policjanta . Dzieci podczas spotkania zdały sprawdzian ze znajomości znaków drogowych oraz wiedzy o ruchu drogowym.

Spotkanie zostało zakończone wierszem i piosenką.