Wielkanocne Warsztaty z Angielskim

10 kwietnia 2014 pierwszoklasiści wzięli udział w warsztatach językowych z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Zajęcia zorganizowały nauczycielki języka angielskiego: p. Inga Kaczmarczyk, p. Ewelina Kajdan oraz p. Katarzyna Kołba. Dzieci z klas Ia, Ib i Ie zaznajomione zostały z tradycjami Świąt w krajach anglojęzycznych, poznały nowe słownictwo oraz nauczyły się „skocznej” piosenki o króliku Wielkanocnym. Zabawa zaczęła się jednak na powietrzu kiedy to cała nasza gromadka polowała na pisanki w zabawie „egg hunt”. Dzieciom udało się odnaleźć wszystkie ukryte na placu zabaw jajeczka. Nieco trudniej już wyglądała zabawa „egg-rolling”, która polega na przeturlaniu jajek do mety. Dzieci jednak bardzo sprytnie poradziły sobie z zadaniem a wygrani nagradzani byli królikowymi koronami. Po zabawach na powietrzu cała grupa przeszła do sali, gdzie urządziliśmy konkurs pt. „Funny Easter Bunny” – na najzabawniejszego Królika Wielkanocnego. Wszystkie dzieci były bardzo twórcze i wykonały piękne prace. Wiele radości przyniosła zabawa „przypnij królikowi ogon” oraz łowienie pisanek na czas. Na koniec wspólnie odtańczyliśmy królikową rymowankę a uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami.

Wszystkim uczestnikom i organizatorom bardzo dziękujemy i życzymy: HAPPY EASTER!