Pierwsza Pomoc - to dziecinnie proste

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy postawiła przed nami kolejne ważne zadanie – wspólnie ze spółkami: PKP S.A. oraz Przewozy Regionalne. zorganizowała ogólnopolską akcję „Pierwsza Pomoc - to dziecinnie proste”.

W czasie jej trwania osoby dorosłe - podróżni uczą się udzielać pierwszej pomocy. Szkolenia prowadzą dzieci z klas I-III ze szkół podstawowych biorące udział w Programie Edukacyjnym „Ratujemy i Uczymy Ratować”, a czuwają nam nimi wykwalifikowani Instruktorzy Programu. Dzięki młodym ratownikom cała Polska uczy się ratować!

15.04.2015r. akcja ta odbyła się na radomskim dworcu kolejowym. Wzięli w niej udział uczniowie klas: 2e i 1b naszej szkoły. Dzieci pod opieką nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej: Małgorzaty Kupis i Małgorzaty Paź

w godz. 10.00- 12.00 prezentowały podróżnym kolejne elementy akcji ratunkowej:

- sprawdzanie przytomności,

- wzywanie pomocy,

- sprawdzanie oddechu,

- układanie poszkodowanego w pozycji bocznej,

- resuscytację oddechowo – krążeniową. Dzieci otrzymały pamiątkowe koszulki i gadżety od WOŚP i Przewozów Regionalnych . Podróżni byli zaskoczeni i zdziwieni, że tak małe dzieci potrafią wytłumaczyć, a także pokazać tak trudne i ważne zagadnienia.

Marta Olejnik,
Joanna Narożnik