SPARTAKIADA INTEGRACYJNA „RAZEM NA SPORTOWO, ZABAWNIE I WESOŁO”

1 czerwca 2015r. w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi im. św. Kazimierza Jagiellończyka w Radomiu odbyła się SPARTAKIADA INTEGRACYJNA „RAZEM NA SPORTOWO, ZABAWNIE I WESOŁO”.

Celem spartakiady było wzbudzenie w dzieciach chęci i gotowości do pokonywania barier poprzez promocję zdrowego trybu życia ukierunkowanego na ruch, rekreację, aktywizację i integrację.

We wspaniałej zabawie zorganizowanej  z okazji Dnia Dziecka wzięło udział 38 uczniów. Zawodnicy z klas integracyjnych podczas gier i zabaw sportowych wspomagani byli przez kolegów i nauczycieli, bacznie czuwających nad ich bezpieczeństwem i dobrym samopoczuciem. Wszystkim dopisywały humory,
a do zdrowej rywalizacji drużyn zagrzewała wspaniała publiczność.

Dużo emocji wzbudziła konkurencja w rzucie oszczepem nauczycieli wspomagających.

Po wyczerpujących zmaganiach wszyscy uczestnicy zostali odznaczeni przez panią dyrektor Aurelię Michałowską złotymi medalami i dyplomami, a  siły pokrzepili  ,,zdrową, owocową przekąską”, ufundowaną przez market Carrefour.

Za rok planowana jest kolejna edycja spartakiady.

Marta Olejnik,
Joanna Narożnik