DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 4 dobrze wie,
 że 8  listopada Zdrowym Śniadaniem się zwie.
Wszyscy uczniowie w swoich klasach poczęstunki mają,
bo na wartościowych pokarmach i witaminach się znają!

Jak co roku, tym razem 7. 11. 2014 r. w naszej szkole odbył się Dzień Zdrowego Śniadania w ramach ogólnopolskiej akcji: Śniadanie Daje Moc. Dzieci zajadały smaczne posiłki przygotowane samodzielnie lub przez rodziców. Konsumowały kanapeczki, naleśniczki, jajeczka pod różnymi postaciami, kolorowe sałatki owocowe i warzywne, koreczki, piły zdrowe soki oraz próbowały wiele owoców i warzyw w surowej postaci. Wszystkim dopisywał wielki apetyt. To był naprawdę dzień peeeeeeełnych brzuszków.

Kochane dzieciaki!

Rośnijcie silne i zdrowe, pamiętajcie o zdrowym jedzeniu i ....... zapomnijcie o fast - foodach.

7 listopada  w grupie Of w  ramach programu edukacyjnego „Śniadanie daje moc”, zorganizowano wspólne śniadanie dla dzieci w klasie. Tego dnia dzieci dowiedziały  się, jak powinien wyglądać najważniejszy, pierwszy posiłek dnia oraz dlaczego jest tak ważny dla ich zdrowia.

W Dniu Zdrowego Śniadania dzieci z klas Of  jadły wspólnie  przygotowane śniadanie  w klasie z rodzicami i nauczycielem.

Mali kucharze przygotowli  z różnych produktów kolorowe wyspy śniadaniowe:

z produktów mlecznych, warzyw, owoców, wędlin, sera i wielu innych pyszności. Przy pomocy rodziców i nauczyciela wyczarowły  smaczne potrawy śniadaniowe. To  była wyjątkowa okazja, aby rozpocząć tradycję jedzenia wspólnych śniadań. Dzięki temu wszystkie dzieci będą miały energię do nauki i zabawy każdego dnia.

13 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych obchodziły Dzień Zdrowego Śniadania. Wspólnie i pracowicie przygotowywały posiłki, wiele uwagi poświęcając  estetyce i higienie. Pieczołowicie wykonywały różnorodne kolorowe przekąski, które potem znikały w roześmianych buziach.  Nie zabrakło też chętnych do pracy rodziców.

Stół uginał się od smakowicie podanych pyszności: świeżych warzyw, sałatek owocowych czy nabiału. Potrawy cieszyły nie tylko podniebienie, ale i oczy. Dużą popularnością cieszyły się soki owocowe, które przecierano własnoręcznie.

Celem imprezy było propagowanie prawidłowego odżywiania wśród dzieci.

Marta Olejnik,
Joanna Narożnik