ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada 2015 r. w naszej szkole zaprezentowano przedstawienie z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Osiemdziesięciu uczniów z klas czwartych, piątych i szóstych zaprezentowali najważniejsze zrywy niepodległościowe na przestrzeni ostatnich dwustu lat. W „Kawiarni Polskiej” można było usłyszeć Tadeusza Rejtana i Stanisława Konarskiego, Tadeusza Kościuszko i Lecha Wałęsę. Józef Piłsudski przemawiał do zgromadzonych Polaków, a Krzysztof Kamil Baczyński recytował swoje wiersze. Na scenie kawiarni śpiewały największe aktorki tamtych lat: Irena Solska i Hanka Ordonówna. Nie mogło też zabraknąć polskich żołnierzy, którzy z zapałem odśpiewali „Legiony”.

17 listopada 2015 r. przedstawienie zostało zaprezentowane rodzicom naszych uczniów i specjalnym gościom z radomskiego „Domu Pomocy Społecznej Weterana Walki i Pracy”.

Przedstawienie przygotowali nauczyciele: Marzena Fryśkowska, Donata Gałczyńska, Ewa Gołębiowska, Magdalena Kania, ks. Robert Krawczyk, Joanna Narożnik, Danuta Nowak, Marcin Wachnicki.

Marta Olejnik,
Joanna Narożnik