Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

02 kwietnia - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu, tego dnia ludzie na wszystkich kontynentach świecili na niebiesko, aby okazać solidarność z dziećmi z autyzmem. W tym roku, po raz pierwszy  nasza szkoła włączyła się w obchodów ŚDŚA.

W dn. 01 kwietnia uczniowie  i nauczyciele przyszli do szkoły ubrani w  niebieskie elementy garderoby. Na zajęciach nauczyciele prowadzili pogadanki, mające na celu zrozumienie zachowań i akceptację ludzi dotkniętych autyzmem. W holu głównym przygotowano tablicę informacyjną na temat autyzmu. W akcję włączyły się także dzieci z Rocznych Oddziałów Przygotowania Przedszkolnego. Dzieci wykonały prace plastyczne w kolorach niebieskich. Pojawiły się niebieskie serduszka, kwiatuszki lub odbite dłońmi  serca, pokolorowane na niebiesko. Dzieci za aktywne zajęcia nagrodzono niebieskimi balonami. Dzięki podjętym działaniom cała szkoła zaświeciła na niebiesko, wśród uczniów wzrosła świadomość zachowań ludzi dotkniętych autyzmem.

AUTYZM. POZNAJ ZANIM OCENISZ.

Dziękujemy, ze święciliście z nami

Marta Olejnik,
Joanna Narożnik