,,Bezpieczeństwo w szkole,
domu i na ulicy”

Dnia 24.09.2015r na świetlicy szkolnej odbyła się prelekcja na temat ,,Bezpieczeństwa w szkole, domu i na ulicy” w której brali udział przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Radomiu:

-       Naczelnik wydziału prewencji asp. sztabowy Krzysztof Jabłonka

-       Starszy asp. Kamila Adamska

-       Sierż. Sztab. Paweł Lenarcik

W prelekcji wzięły udział uczniowie dużej i małej świetlicy, uczniowie kl. 3a jak również laureaci konkursu ,,Widoczny znaczy Bezpieczny’’. Policjantka z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zapoznała dzieci z zasadami poruszania się po szlakach komunikacyjnych, zagrożeniami z tym związanymi jak również między innymi, którą strona drogi należy się poruszać, jak bezpiecznie przechodzić przez jezdnię, jak również o prawidłowym zamocowaniu odblasków oraz jak ważne jest ich noszenie, gdy poruszamy się po zmroku.

Ciekawym punktem spotkania było wyłonienie zwycięzców konkursu,, Widoczny znaczy bezpieczny” i wręczenie nagród ufundowanych przez Komendę Miejską Policji w Radomiu.

Dzieci chętnie brały udział w spotkaniu, odpowiadały na pytania, zadawały swoje. Prelekcję zakończył wiersz w wykonaniu uczennic z klasy 1e pt :,,Bezpieczne dzieci…’’

Spotkanie zorganizowały wychowawcy świetlicy

Podczas spotkania z przedstawicielami Komendy Miejskiej Policji w Radomiu odbyło się rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Plastycznego klas I-III ,,Widoczny znaczy bezpieczny”.
Spośród wielu prac, komisja pod przewodnictwem wicedyrektora p. mgr Alicji Krawczyk wyłoniła i nagrodziła następujących laureatów:

I m-ce Alicja Szewczyk    kl. I c
II m-ce Aleksandra Podlaska    kl. III f
III m-ce Maja Iwańska    kl. I f

Dodatkowo wyróżniono prace następujących uczniów:

Dominiki Szewczyk   II
Bartłomieja Zugaja   I f
Emilii Bednarczyk   I f
Niny Pilińskiej   I e
Julii Piechoty   I e

Nagrody rzeczowe dla laureatów ufundowała Komenda Miejska Policji w Radomiu, natomiast dyplomy i upominki dla pozostałych wyróżnionych uczestników przygotowali wychowawcy świetlicy.

Marta Olejnik,
Joanna Narożnik