Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

SPOTKANIE Z AUTOREM WIERSZY I BAJEK

Dnia  21   kwietnia  2015 r. nauczycielki B.Stanios i D. Hetman zorganizowały spotkanie dla dzieci ROPP z autorem wierszy i bajek Wojciechem Krupą.

Pan Wojciech zaprezentował   i czytał  fragmenty swoich utworów  dając przy tym zachętę do ich przeczytania.

Spotkanie upłynęło w bardzo miłej atmosferze, dzieci rozbawiome czynnie uczestniczyły  w spotkaniu , tym bardziej.że wiązała się niezwykle żywa dyskusja  uczestników  spotkania z autorem.

Dzieci bardzo chętnie zadawały pytania i opowiadały o swoich ulubionych postaciach z bajek.

Na pytanie skąd czerpał pomysły i tematy do swojej twórczości  odpowiedział, że inspiracją w głównej mierze były bajki i książki czytane w dzieciństwie.

Dlatego zachęcał dzieci do czytania książek, ponieważ rozwija nas intelektualnie, emocjonalnie, poszerza doświadczenia językowe, uczy wyrażać myśli i rozumieć sposoby mówienia innych ludzi.

Ciekawym punktem spotkania były wspólne zabawy nawiązujące do tekstów wybranych wierszy-dzieci z uśmiechem i radością integrowały się i  uczestniczyły we wspólnej zabawie.

Spotkanie zostało zakończone wierszem i piosenką oraz słodkim poczęstunkiem

Marta Olejnik,
Joanna Narożnik