Szanty Duo

W poniedziałek, 30 listopada, w naszej szkole miało miejsce spotkanie z wyjątkowo żywiołową muzyką. Dzieci z oddziałów zerowych i klas I – III uczestniczyły w koncercie zespołu Szanty Duo.

Była to wspaniała muzyczna opowieść o morzu, żeglarzach i morskich obyczajach. Szanty są swoistym zapisem życia i pracy dawnych marynarzy, przybliżają uczucia i zmagania z morzem. Dzięki nim mogliśmy przenieść się na pokład żaglowca, poczuć morską bryzę i zapomnieć, że mamy ziemię pod nogami.

Panowie z zespołu przeprowadzili z uczniami szereg zabaw i konkursów oraz zaprezentowali instrumenty muzyczne. Dzieci bawiły się świetnie przy szantach. Wspólnie z muzykami głośno śpiewały i żywo uczestniczyły w koncercie. Dla wielu żeglarska przygoda na całe życie zaczęła się właśnie od szant.

Marta Olejnik,
Joanna Narożnik