Bicie rekordu

Uczniowie naszej szkoły w dn.16 października 2015r. wzięli udział w ogólnopolskiej akcji ustanawiania rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Akcja organizowana była przez Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w ramach programu

"Ratujemy i  Uczymy Ratować".

Wydarzenie miało miejsce w piątek, punktualnie o godzinie 12.00., w szkołach na terenie całego kraju i trwało do godziny 12.30. Do dyspozycji 130 osób, które przystąpiły do akcji było 6 fantomów. Każdy z uczestników wykonywał dwa wdechy oraz trzydzieści uciśnięć klatki piersiowej w rytm przeboju Stayin Alive zespołu Bee Gees. Resuscytację wykonywali uczniowie klas drugich i trzecich. Swoich sił próbowała również p.dyrektor Aurelia Michałowska. Całe przedsięwzięcie było rejestrowane kamerą wideo oraz wykonywane były zdjęcia, które trafiły do fundacji, a także na stronę YouTube. Aby podkreślić ważność i doniosłość wydarzenia wszyscy uczniowie mieli przypięte czerwone serca, a niektórzy ubrani byli w koszulki fundacji. Nad całością imprezy czuwały panie: Małgorzata Kupis, Małgorzata Paź, Renata Grzmiel, Marzena Weselak, a filmowała p. Agnieszka Molenda. Opiekunkami pozostałych klas biorących w wydarzeniu były panie: Iwona Sikora oraz Maryla Latosińska.

Po raz kolejny nasza szkoła nie zawodzi. Uczniowie i nauczyciele dowodzą, że stanowią grupę odpowiedzialnych ludzi, na których zawsze można liczyć.

Marta Olejnik,
Joanna Narożnik