BEZPIECZNY DOM

Wychowawcy klas I wraz ze swoimi uczniami już po raz drugi wzięli udział w projekcie Bezpieczny Dom organizowanych przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu.

W projekcie "Bezpieczny Dom" realizowana jest akcja edukacyjna "Ognik". Akcja ta, jest ogólnopolskim działaniem edukacyjnym, skierowanym do dzieci i młodzieży szkolnej, którego celem jest edukacja na temat bezpiecznego zachowania w sytuacjach zagrożenia. Dzieci w specjalnie zaaranżowanych pomieszczeniach, przypominających rozkład typowego mieszkania, na lekcja pokazowych uczyły się jak zachowywać się podczas zagrożenia pożarowego. Uczniowie dowiedzieli się jak działają czujki dymu oraz tlenku węgla, a także jak wygląda prawidłowa ewakuacja z miejsca objętego dużym zadymieniem.

Na zakończenie prelekcji, każdy z uczestników otrzymał imienny Certyfikat.

W akcji wzięły udział wszystkie klasy 1, czyli ok. 100 uczniów naszej szkoły. Na prelekcje uczęszczali od listopada do grudnia bieżącego roku.

Koordynatorem akcji Bezpieczny Dom dla uczniów naszej szkoły była Pani Anna Witczak-Łoboda.

Marta Olejnik,
Joanna Narożnik