Konkurs piosenki Eurowizji dla dzieci

Nasza szkoła podstawowa PSP 4 z Radomia znalazła się na widowni w Polskiej Telewizji w programie Junior Eurovision Song Contest, czyli Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci.

Nasza szkoła podstawowa PSP 4 z Radomia w dniu 15 października była na widowni w Polskiej Telewizji w programie Junior Eurovision Song  Contest, czyli Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci. Konkurs Piosenki Eurowizji dla Dzieci  dziecięcy konkurs muzyczny organizowany przez Europejską Unię Nadawców (EBU)  od 2003 roku, w którym udział biorą młodzi wykonawcy (w wieku od 10 do 15 lat) reprezentujący kraje członkowskie EBU.  Na scenie, w dniu polskich eliminacji zaprezentowało się dziewięciu uczestników.

Niektóre piosenki zostały samodzielnie napisane przez uczestników. Młodzi artyści zaśpiewali  swoje piosenki płynące prosto z serca i przyjaźni. W komisji jurorskiej oceniającej występy finałowe zasiedli: Marcin Kusy, Margaret i Ania Wyszkoni.

Decyzją jurorów oraz widzów, reprezentantką Polski w Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci 2016 została Oliwia Wieczorek z utworem „Nie zapomnij”, skomponowanym przez Piotra Rubika do tekstu napisanego przez Donia. Była to  interesująca i wspaniała przygoda usłyszeć piękne piosenki i zobaczyć telewizję z drugiej strony.

Marta Olejnik,
Joanna Narożnik