Lekkoatletyczny „MIKOŁAJ Z GWIAZDĄ”

fot. p. Marek Bieczyk

Tomasz Majewski, dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą, będzie gościem specjalnym zaplanowanych na 5 grudnia zawodów lekkoatletycznych „Mikołaj z gwiazdą”.

Ośrodek Lekkiej Atletyki Radom, we współpracy z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki, Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Radomiu pod patronatem Prezydenta Miasta Radomia już po raz trzeci organizuje mikołajkowe zawody dla najmłodszych. W zmaganiach w hali MOSiR przy ul. Narutowicza wystartują reprezentacje szkół podstawowych będących w programie „lekkoatletyka dla każdego!”

Udział zapowiedziały szkoły nr  1, 4, 6, 13, 15, 20, 23, 24, 25, 26, 29, 31, 32 i 34. Zespoły, w składzie których muszą znaleźć się przedstawiciele każdego z trzech roczników (2007, 2008 i 2009), rywalizować będą w czterech konkurencjach.

Organizatorzy przygotowali dla wszystkich uczestników niespodziankę. Zaprosili niezwykłego gościa. Będzie nim Tomasz Majewski, dwukrotny mistrz olimpijski w pchnięciu kulą.

Zabiegaliśmy o wizytę naszego znakomitego kulomiota od dłuższego czasu – przyznaje Artur Błasiński, koordynator Ośrodka Lekkiej Atletyki Radom. Mamy nadzieję, że możliwość spotkania
z tak utytułowanym zawodnikiem, będzie fantastycznym prezentem mikołajkowym dla wszystkich młodych lekkoatletów.

Zawody rozegrane zostaną 5 grudnia. Początek o godz. 9. Sponsorami i partnerami zawodów są Ministerstwo Sportu i Turystyki, Urząd Miasta Radomia, PKN Orlen oraz Nestle Polska S.A.

Dla uczestników zmagań zostaną przygotowane dyplomy oraz medale z wizerunkiem naszego Mistrza.

Podczas zawodów zostaną wśród kibiców  rozlosowane upominki ufundowane przez naszych sponsorów. Na koniec Tomasz Majewski zapowiedział małą sesję zdjęciową z uczestnikami  wraz
z rozdawaniem autografów.

Wszystkich serdecznie zapraszamy i prosimy o liczne przybycie.

Organizator Artur Błasiński

Marta Olejnik,