PoczytajMY

PoczytajMY!  to ogólnopolski program Centrum Edukacji Obywatelskiej, w którym nasza szkoła uczestniczy już drugi rok. Jego głównym celem jest kształtowanie nawyku czytania książek i promowanie czytelnictwa wśród młodych ludzi oraz wspieranie rozwoju dzieci: głośne czytanie maluchom rozwija ich wyobraźnię, pamięć, pomysłowość, wzbudza w nich ciekawość świata.

W ramach programu uczniowie z klas 4-6 tworzą klub czytelniczy i przygotowują spotkania czytelnicze dla dzieci z oddziałów ROPP i klas pierwszych. Wspólne czytanie książek jest szansą do zaangażowania się młodzieży w działania na rzecz innych. Ale wspólne czytanie to nie wszystko! Po lekturze razem się bawią, rysują, rozwiązują zagadki, rozmawiają.

Uczniowie mają już spore doświadczenie w przygotowywaniu spotkań czytelniczych dla dzieci. Są one świetnym sposobem na nawiązanie kontaktów z innymi uczniami oraz rozwijanie wielu umiejętności. Trzeba wystąpić publicznie, przełamać tremę, wybrać teksty do głośnego czytania i zabawy, które się spodobają.

Życzymy wszystkim wakacji pełnych wrażeń i pięknych książek!

Marta Olejnik,
Joanna Narożnik