Uczniowie pomagali pszczołom

W ramach ogólnopolskiego projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej uczniowie z klasy 3f pod opieką wychowawczyni pani Agaty Świniarskiej wzięli udział w akcji czytelniczej „Poczytamy o … pszczołach”, prowadzonej przez panią Justynę Sułek w partnerstwie z „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.
Dzięki książce Piotra Sochy pt. „Pszczoły” uczniowie dowiedzieli się, dlaczego pszczoły są pożyteczne i co jest im potrzebne do życia; poznali produkty, które zawdzięczamy pracy pszczół. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, co zagraża życiu pszczół i wspólnie zastanawiali się, jak można pomóc pszczołom. Następnie ich zadaniem było stworzenie Miejsca Przyjaznego Pszczołom, czyli zasianie nasion roślin miododajnych. Był to nagietek lekarski, nachyłek barwierski i onętek ze względu na różne okresy kwitnienia tych kwiatów, dzięki temu pszczoły mogą mieć dostęp do pożywienia przez dłuższy czas. Uczniowie oznaczyli zaaranżowane przez siebie MPP, podlali nasiona i obiecali robić to regularnie, by kwiaty pięknie wyrosły. Za takie zaangażowanie, pszczoły z pewnością odwdzięczą się im pysznym miodem.

Marta Olejnik,
Joanna Narożnik