Ślubowanie klas pierwszych

Dnia 1 września w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas pierwszych. Ślubowanie to bardzo ważna chwila dla każdego pierwszoklasisty, to symbol dojrzałości i odpowiedzialności uczniowskiej. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania Pan Dyrektor oraz Panie Wicedyrektorki dokonali symbolicznego pasowania na ucznia. „ Pasuję Cię na ucznia” – mówił Pan Dyrektor, dotykając ołówkiem – jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych. Uroczystość swoim wystąpieniem uświetnili uczniowie klas czwartych, którzy przygotowali na tę okoliczność krótką część artystyczną. Całość łącznie z dekoracją oraz oprawą muzyczną przygotowały panie z klas pierwszych: p. Małgorzata Ćwiklak , p. Anna Mazurkiewicz, p. Marzena Weselak, p. Małgorzata Kupis, p. Małgorzata Machnio. Imprezę poprowadziła p. Małgorzata Ćwiklak. Po zakończeniu uroczystości pierwszoklasiści otrzymali pamiątkowe upominki. Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.

Marta Olejnik,
Joanna Narożnik