„UGOTUJ MI BAJKĘ!”

Kolejną pozycją  którą analizowała klasa 3e była to książka Majdy Koren „Ugotuj mi bajkę!” najbardziej lubianej słoweńskiej pisarki dla dzieci.

O jaką bajkę chodzi?

Króliczek Serduszko był wielkim niejadkiem. Przy stole stale grymasił. Zupa zawsze była zbyt wodnista, ziemniaki przesolone, a sałata zbyt zielona. Mama już sama nie wiedziała, co zrobić, by jej synek zjadł obiad. Pewnego dnia Serduszko stanowczo zażądał, by ugotowała mu bajkę. Mama od razu zabrała się do pracy, a co z tego wynikło, przekonajcie się sami!

Książka nominowana do Nagrody Graficznej w konkursie “Książka Roku 2017” Polskiej Sekcji IBBY.

Majda Koren

Absolwentka Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu w Lublanie, obecnie pracuje jako nauczycielka w jednej ze szkół podstawowych. Mimo to znajduje czas na pisanie, ostatnio najchętniej robi to rano. Wiecie gdzie najchętniej? Gdziekolwiek! Na balkonie domku wśród winorośli w Białej Krainie nad rzeką Kolpą, w pociągu albo w samolocie. Eszedzie – oprócz toalety, bo tam zawsze zapomina wziąć z sobą notatnik. Otrzymała wiele nagród, m.in. Nagrodę Večernica, Nagrodę im. Levstika.

Zadaniem w konkursie plastyczno – literackim było UGOTOWANIE WŁASNEJ BAJKI! czyli ułożenie własnego przepisu na bajkę oraz wykonanie ilustracji do podanego przepisu. Konkurs oparty był na podstawie książki M. Koren „Ugotuj mi bajkę!” słoweńskiej autorki. Jest to druga książka, która czytaliśmy i analizowaliśmy w ramach II edycji międzynarodowego programu „Nasza Mała Biblioteka” realizowanego w naszej szkole przez bibliotekę szkolną.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce          Natalia Zuba      kl. 3e