ZDROWO I BEZPIECZNIE DO SZKOŁY

9 października 2007 r. o godzinie 10.00 w Urzędzie Miejskim w Radomiu odbyła się impreza dla uczniów klas pierwszych pt .: „ Zdrowo i bezpiecznie do szkoły”.

Gośćmi tego spotkania byli: przedstawiciele policji, pogotowia ratunkowego, straży pożarnej i stacji krwiodawstwa.

Dzieci dowiedziały się , jak należy zachowywać się w sytuacjach zagrożenia i co robić, aby tych sytuacji unikać. Przypomniały sobie zasady bezpiecznego uczestniczenia w ruchu drogowym. Wspólnie ustaliły jakie nawyki higieniczne warto pielęgnować. Dowiedziały się, jak należy postępować, aby nie spowodować pożaru i w jaki sposób zachować się w sytuacji zagrożenia. Poznały sens i cel honorowego oddawania krwi i jej znaczenie w leczeniu wielu chorób oraz w ratowaniu ludzkiego życia.

W czasie spotkania uczniowie mogli wykazać się swoją wiedzą na temat bezpieczeństwa i higieny. Poprawne odpowiedzi były nagradzane upominkami.

Spotkania z ciekawymi ludźmi przeplatały się z piosenkami wykonywanymi na żywo przez prowadzących spotkanie. Dzieci reagowały na nie bardzo spontanicznie śpiewały i klaskały w rytmie.

Na zakończenie każda klasa pozowała do pamiątkowego zdjęcia, które ukaże się 6 grudnia 2007 r w „ Echu Dnia”. Wszystkie dzieci otrzymały tez drobne upominki na pamiątkę tego spotkania.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie wszystkich klas pierwszych naszej szkoły.

4. W FILMIE
zobacz filmy, które nakręciliśmy
PRZETARGI
informacje o przetargach ogłaszanych przez szkołę