OFERTA SZKOŁY

<<<

BIBLIOTECZNY DEKALOG

czyli

dla każdego coś miłego - wedle woli, gustu jego

1. My książki, chętnie gościmy w progach naszej biblioteki w godzinach od 8.00 do 15.00 uczniów, rodziców, nauczycieli, absolwentów oraz pracowników szkoły.
  2. Drogi Czytelniku! W trosce o Twoje dobre imię i nasze bezpieczeństwo wypożyczaj nas wyłącznie na swoje nazwisko. Nie przekazuj nikomu innemu! Możesz ściągnąć na siebie kłopoty!
  3. Jesteśmy bardzo towarzyskie. Nie przetrzymuj nas długo. Chcemy odwiedzać również innych.
  4. Chcemy być eleganckie i zadbane. Czytelniku! Uszanuj naszą urodę, ciesz się nią. Zauważone zniszczenia zgłoś bibliotekarzowi.
  5. Zyjemy w świecie cywilizowanym. Minęły czasy Śweiętej Inkwizycji. Nie bój się złosić naszego zniszczenia lub zagubienia.
  6. Chcemy się odnaleźć! Bibliotekarz też człowiek. Wspólnie ustalcie, jak zrekompensować ewentualną szkodę.
  7. Pewna grupa naszych koleżanek utworzyła przymierze zwane Księgozbiorem Podręcznym. One nie pozwolą zabrać się do domu. W trosce o każdego czytelnika są zawsze na posterunku w czytelni, gotowe służyć każdemu. Uszanuj to!
  8. W letnie wakacje wszystkie wypoczywamy na półkach w naszej bibliotece. Nie męcz nas dłużej. Zwróć nas na początku czerwca!
  9. My, książki jesteśmy bardzo wrażliwe na hałas. Podelektuj się ciszą i spokojem, jaki oferujemy, a odryjesz smak relaksu.
  10. Progi naszej biblioteki są magiczne. Gdy je przekroczysz, przekonasz się, jak wiele masz ukrytych talentów. Dzięki nam możesz je odkryć.

<<<